Autolaen või autoliising?

Autolaen ja autoliising on mugav võimalus finantseerida oma uue auto ostu. Alati ei ole kogu summat kohe olemas või ei soovita suurt summat raha korraga välja käia. Makstakse auto eest pikema aja jooksul, igakuiste pisemate summade kaupa – auto liisimine või laen. Autolaenul on võrreldes autoliisinguga paar suurt eelist. Võrrelge, kumb variante teile rohkem meeldib ja tehke oma otsus.

Üsna suure summa kohe hoiate kokku laenulepingut sõlmides. Kui pank küsib autoliisingu lepingu eest tasu vähemalt 200 – 250 eurot, siis autolaenu puhul on lepingutasu alates 50 eurost. See teeb üle 200 euro kokkuhoidu! Autolaenuga on auto hindamine tasuta. Kuna ostetav auto saab kohe teie omaks, ei pea te maksma korduvate ümbervormistamistega (ARK) seotud kulusid. Ka kaskokindlustuse sõlmimine ei ole Sulle kohustuslik. Sõitmiseks piisab kehtivast liikluskindlustusest.

Autolaenu ja autoliising võrdlus

AUTOLAEN AUTOLIISING
Laenusumma alates 1000 € alates 5000 €
Tähtaeg 6 – 84 kuud 12 – 60 kuud
Lepingutasu alates 50 € alates 200 €
Sõiduki hindamine tasuta 50 – 150 €
Kaskokindlustus kohustuslik!
Auto vanus kuni 13 aastat
Lepingu muutmine 0 €* 100 – 200 €
Auto kuulub ostjale liisingufirmale

Autoliisingu firma võib samuti seada erinevad piirangud sõiduki kasutamiseks. Kõige tavalisem on läbisõidu piirang. See tähendab, et autoga ei tohi perioodi jooksul rohkem sõita, kui lepingus kokku lepitud. Seda punkti rikkudes peate maksma trahvi. Samuti pakuvad mõned pangad autoliisingut ainult volitatud edasimüüja autodele. Ehk puudub võimalus osta kasutatud auto eraisikult. Liisinguauto müümine võib mõnedel juhtudel osutuda keeruliseks.

Autoliisingu lepingu ennetähtaegne lõpetamine võib maksma minna 250-500€. Autolaenu puhul on ennetähtaegne tagastamine tasuta.

Personaalse laenupakkumise saamiseks esita laenutaotlus
 

* tabeli koostamisel on kasutatud autoliisingu pakkujate (Swedbank, SEB, Citadele, Krediidipank, DNB, ja Danskebank) auto liisingu kalkulaatoreid, hinnakirju ja infot kodulehtedelt.